Aktualności

fundacja andrzeja wróblewskiego

Aukcja prac na papierze, 20 listopada 2014, Dom Aukcyjny Desa Unicum, Warszawa

19.11.2014

20 listopada o godz. 19 w siedzibie Domu Aukcyjnego Desa Unicum (ul. Marszałkowska 34-50, Warszawa) odbędzie się aukcja prac na papierze Andrzeja Wróblewskiego, nad którą Fundacja Andrzeja Wróblewskiego sprawuje opiekę merytoryczną.

Jak pisze we wstępie do katalogu aukcji Agata Szkup, Dyrektor Działu Sprzedaży Desa Unicum, „Andrzej Wróblewski uchodzi za artystę 'nieobecnego’ na rynku sztuki. Przedwcześnie, tragicznie zmarły malarz pozostawił po sobie ważny dla odczytywania polskiej sztuki powojennej, niezwykle oryginalny pod względem estetycznym, bogaty w treści, jednak niewielki zbiór prac. Każdy, nawet najmniejszy rysunek pojawiający się na aukcjach budzi emocje wśród miłośników jego twórczości oraz prywatnych kolekcjonerów. Badaczy, krytyków oraz marchandów uwodzi jedna z najbardziej zmitologizowanych
artystycznych biografii, w której życie młodego, wrażliwego, doświadczonego w czasie wojny człowieka przeplata się z twórczością wyprzedzającą jego czasy.”

28 prac można oglądać już od 10 listopada w siedzibie Domu Aukcyjnego Desa Unicum w godzinach poniedziałek — piątek 11—19, sobota 11—16.

Katalog aukcji do pobrania