Aktualności

fundacja andrzeja wróblewskiego

„Matka z zabitym dzieckiem” i „Rozstrzelanie z chłopczykiem” we Włoszech

26.11.2016

domenica-1-245

The End of the World (16.10.2016 — 19.03.2017) to najnowsza wystawa prezentowana w Centro per l’Arte Contemporanea Luigi Pecci w Prato. Wśród zgromadzonych na ekspozycji praca ponad 50 artystów z całego świata znalazły się również płótna Andrzeja Wróblewskiego: Rozstrzelanie z chłopczykiem, (Rozstrzelanie V), 1949; Matka z zabitym dzieckiem, 1949.

Wystawa opowiada historię o świecie z perspektywy odległej od nas czasami tysiące lat świetlnych, analizując przy tym naszą historię oraz teraźniejszość. Widzowie zostają wciągnięci w realistyczną, precyzyjnie skonstruowaną narrację również dzięki wykorzystaniu różnych mediów i form przekazu: poza sztukami wizualnymi, ekspozycja bogata jest w elementy oscylujące na granicy muzyki, tańca czy architektury.
Wystawie towarzyszy włosko-angielski katalog a sam pokaz wzbogacony jest o cykl debat oraz konferencji poruszające tematy obecne na wystawie pod kątem naukowym, filozoficznym, literackim czy poszerzając ich kontekst o zagadnienia związane z teoriami fizyki prehistorycznej czy ekologii science fiction.
Kurator: Fabio Cavallucci

Scenariusz wystawy
O współczesności w kontekście wystawy The End of the World opowiada Zygmunt Bauman (wykład przetłumaczony na język włoski)

Więcej informacji

16.10.2016 — 19.03.2017
www.centropecci.it
Centro per l’Arte Contemporanea Luigi Pecci
Viale della Repubblica, 277
59100 Prato PO, Italia

Na podstawie materiałów Organizatora.